Majoitustilaukset 603 2624 | Kokoustilaukset 603 2625

Ülemiste Hotell****

Osoite

Lennujaama tee 2
11101 Tallinn, Eesti

Majoitustilaukset

+372 603 2624
sales@ylemistehotel.ee

Yhteystiedot

+372 603 2600
+372 603 2601

Kokoustilaukset

+372 603 2625
konverents@ylemistehotel.ee

Ülemiste Hotell OÜ

Reg.nr. 11013744
KMKR nr. EE100880777

Ravintola Fuente

+372 603 2628
restoran@ylemistehotel.ee

Hotellimme sijaitsee Tallinna-Tartto-maantien vieressä, lentoaseman välittömässä läheisyydessä, vain 7 minuutin ajomatkan päässä Tallinnan vanhakaupungista. Keskustaan pääsee helposti ja nopeasti kaupungin linja-autolla no. 2, joka kulkee reittiä: Lentoasema-hotelli (pysäkki Lindakivi)-bussiasema-keskusta-matkustajasatama. Hotellin edestä voi aina hankkia myös taksin. Parin minuutin kävelymatkan päässä sijaitsee Viron suurin ostokeskus, Ülemiste Keskus.

Ota meihin yhteyttä

Henkilöstö

Andrus Savitski

General Manager
+372 603 2600
sales@ylemistehotel.ee

Kristina Rom

Human Resources Manager
+372 6032 666
kristina@ylemistehotel.ee

valge-kuld-3

Sales department

Kadriann Randmer

Sales Manager
+372 603 2626
kadriann@ylemistehotel.ee
Skype: kadriann.randmer

Andres Peekman

Reservations Manage
+372 603 2624
andres@ylemistehotel.ee
Skype: andres.peekman

Eve Nikitin

Conference Coordinator
+372 603 2625
konverents@ylemistehotel.ee

Restaurant Fuente

Henry Ratasepp

F&B Manager
+372 603 2603
henry@ylemistehotel.ee

Andrei Lenzo

Chef de Cuisine
+372 603 2700
andrei@ylemistehotel.ee

Housekeeping

Irina Ivanova

Operations Manager
+372 603 2602
irina@ylemistehotel.ee

Nadežda Jakovleva

Executive Housekeeper
+372 603 2604
perenaine@ylemistehotel.ee